Сімейні архіви

20.09.1923 року народження

прадідусь учня 5 класу

Ужмана Владислава

Воював з 1942 року, в піхотних військах. Розпочав воювати з Румунії, пройшов Угорщину, Австрію, Чехію, Польщу і дійшов до Німеччини. Найбільше мене вразило те, як дідусь розповідав, що прадідусь пройшов всю війну і ні разу не був поранений. Хоча роті його приходилося в день проходити до 90 кілометрів і одразу вступати в бій з фашистами.

А одного разу, під час бою, маленька німецька дівчинка попала в зону вогню. Прадідусь побачив її і, не роздумуючи, побіг до неї, та забрав до себе в роту, де її нагодували.

День Перемоги прадідусь зустрів 9 травня 1945 року в самому Берліні.

Мав нагороди: «За взяття Берліна» та медаль «За відвагу»

Ужман Владислав
учень 5 класу

Виноградов Сергій Трифонович

12.07.1907 року народження

прадідусь учениці 5 класу
Богдан Дар’ї

В роки Великої Вітчизняної війни викладав у у школі пілотів. Пізніше його направили в тил до фашистів.

Їхній полк розташувався в горах Словакії. Ночами вони вилітали і бомбардували фашистські об’єкти.

В кінці війни уряд Чехословаччини нагородив мого прадідуся Бойовим Хрестом.

Бойовий Хрест вручав сам Людвиг Свобода.

Богдан Дар’я
учениця 5 класу

Бугаєць
Микола Григорович

09.05.1919 року народження

Народився в селі №27 Івановського району Оренбурзької області, чоловік вчительки нашої школи, Мєсєврєнко Ольги Степанівни.

До армії його призвали в 1939 році, служив в Монголії. За наказом Сталіна, частину солдат з Монголії переправили в товарних вагонах на фронт у зв’язку з тим, що на початку війни було багато солдат убито і треба було поповнення.

Під Києвом був поранений і відправлений в шпиталь на лікування в м. Саратов .

Після того, як його комісували, працював воєнруком в Новоюласипській середній школі Іванівського району Оренбурзької області.

В 1954 році після переїзду до

м. Дніпропетровська працював охоронцем на Придніпровській залізниці. Мав нагороди, серед яких:

орден Вітчизняної війни II ступеня, медаль «За Перемогу над Німеччиною»,

медаль « Захиснику Вітчизни»,

ювілейні медалі.

Акберова Ганна
випускниця 2008 року

Козурман Павло

Червень 1941 року. Моєму дідусеві виповнилося 18 років. Його звали Козурман Павло, хлопець тільки-но закінчив школу. Мріяв продовжувати навчання, але почалася Велика Вітчизняна війна. Павло пішов добровольцем на фронт. Під час одного бою був тяжко поранений. Лікувався в госпіталі, але мріяв повернутися на фронт до своїх товаришів. Був нагороджений медаллю «За відвагу». Любив свою країну. За визволення міста Києва був нагороджений медаллю «Червоного прапора». Ось вже й Польща. Нарешті закінчилася війна. Перемогу відсвяткував у Берліні. Повернувшись на рідну місцину, здійснив свою мрію: закінчив навчання. Одружився на прекрасній дівчині Тетяні.

Вона працювала на кондитерській фабриці, любила дітей і завжди давала їм цукерки.

Вони жили щасливо. Але Тетяна померла, не доживши до 38 років, а невдовзі помер і Павло.

Франковська Ксенія
учениця 6 класу