Віхи історіі школи

· 1962 рік відкриття нової будівлі школи

· 1970 рік побудовано майстерню для хлопчиків

· 1976 рік школярі вирощують квіти і овочі у новій теплиці

· 2003 рік відновлено роботу дошкільного навчального   закладу.

Школу реорганізовано в навчально – виховний  комплекс.

Після закінчення Великої Вітчизняної війни в 1945 р. у селищі Шевченко діти пішли до школи № 11 на вулиці імені Кагановича (нині Кадровій). Серед дітей було багато переростків, тому орендували кімнати під класи по вулиці Павловській, № 37. У 1947 - 1948 рр. засобом народної забудови і з допомогою Локомотивного депо станції Нижньодніпровськ-Вузол була збудована школа. Учні мали можливість навчатися у 1 - 4 класах. Завідуючим початкової школи був Бураков Микола Іванович (1949 - 1953). В цей час також працювали вчителі: Антоніна Іванівна Байбакова, Марія Пилипівна Ведмідь, Марія Іванівна Панченко.

Білова-Платова Тетяна Федорівна була ученицею школи № 11, а потім працювала вчителем в школі № 125.

Випускники школи № 125: Мандич Валентин Григорович зараз працює викладачем в Юридичному університеті, Черкашина Лариса Григорівна - лікар, Паращевін Олександр Степанович - доцент Аграрної академії, Волков Микола Фаддейович - настоятель церкви, Платова Тетяна Федорівна - учитель, Пащенко Павло Іванович - голова територіальної селищної ради. Дудка Любов Іванівна - головний лікар дитячої лікарні в смт. Знаменівка, Дудка Н. І. - вчитель математики, Гладиліна... - завідуюча дитячим садом.

Серед випускників багато інженерів, менеджерів, працівників банків тощо.

До 1962 року діти навчались у початковій школі (1-4 класі). Будівля була пристосована, не мали учні спортивної зали, подвір'я.

Завідуюча початкової школи, вчитель - Байбакова Антоніна Іванівна (2.03.1928 р.н.) - працювала завідуючою з 1958 по 1962 рр.

Бугайова Ніна Тимофіївна (1.01.1929 р.н.), працювала вчителем школи російської мови та літератури з 1961 по 1984 рік.

1962 рік: відкриття нової будівлі школи. Важлива роль в побудові школи Байбакової А. І. та батьківської ініціативної групи. Школа відкрита коштом Індустріального райвиконкому. Не вистачає парт, обладнання дошок тощо. До ладу приводять шкільне подвір'я.

1969 - 1970 роки: Локомотивне депо Н.-Д. Вузол будує для школи майстерню для викладання праці для хлопців (стоять верстати для обробки металу та дерева).

Кирпа Феодосій Степанович (4.04.1927 р.н.) з 1962 по 1969 рік директор школи.

1965 - 1970 рр. - приводиться до ладу шкільне подвір'я: працюють вчителі, учні, батьки, шефи (Локомотивне депо Н.-Д. Вузол).

Велика проблема - це забезпечення школи питною водою. Була збудована артезіанська свердловина, а у 1970 році заклад був підключений до центрального водогону селища Шевченко. Допомогу у забезпеченні дітей водовю надав секретар Самарського районного комітету Комуністичної партії Силич Борис Федорович.

В цей період працює педагогічний колектив у складі:

• Ветер Галина Афанасіївна;
  • Бугайова Ніна Тимофіївна;
  • Танцюра Марія Юріївна;
  • Федоренко Ліна Казимирівна;
  • Семенова Раїса Миколаївна;
  • Дем'яненко Антоніна Степанівна;
  • Литвиненко Марія Леонідівна.